Květen 2014

Černá ovce- úvaha

27. května 2014 v 16:18 | Alienartworld |  Úvahy
Jak se vlastně stane, že je z vás černá ovce? Uděláte se černou ovcí vy sami, nebo z vás udělá černou ovcí okolí? Kde je ta hranice, kdy se černou ovcí stáváte? Černou ovcí může být vlastně kdokoliv. Je to prostě ten, kdo nezapadá, nebo nejde s davem?
Jste jiní než vaši skvělí sourozenci? Určitě si připadáte černou ovcí rodiny, možná vás tak vaši rodiče berou, jen to nedávají najevo. Nebo jste černou ovcí rodiny a rodina vám to dává pěkně "sežrat". A to je ten horší případ "černoovcovství". Hned si připadáte méněcenní, jen proto, že všichni z vaší rodiny jsou MUDr., JUDr. a mají plno dalších akademických titulů. Vy prostě toužíte dělat něco jiného a ne být dalších deset a více let "naložení" v učení, jen proto, aby byla vaše rodina spokojená.
Bohužel to tak někdy bývá a nejhorší je to od rodiny. Většinou, když vás zavrhuje i vlastní rodina, tak máte problém si najít kamarády. Cítíte, že jste něco míň. Samozřejmě to děti ve škole poznají, a uvrhají vás do toho stádia, že jste černou ovcí i ve škole. Tohle je vážně krutý případ a samozřejmě to tak nemusí být vždy. Třeba vám právě děti ve škole pomůžou, ale v této době by tohle gesto bylo vážně výjimečné a tak často se to bohužel nestává.
Vraťme se k tomu, že jste černou ovcí rodiny i ve škole. Co teď? Třeba jsou vaši rodiče chápaví a pochopí, že se cítíte jako černá ovce a třeba na vás zmírní požadavky "dokonalého dítěte". Co by to taky bylo za rodiče, kdyby jim bylo jedno, že je jejich dítě černou ovcí? Třeba rodiče ani nevědí, že se cítíte černou ovcí. V tomto případě je nejlepší komunikace.
A co když se dítě cítí tak méněcenné, že se do sebe začne uzavírat a nemá nic? Nemá kamarády a k rodičům už necítí žádnou důvěru? Je možné, že to vše může skončit sebevraždou. A ve výsledku jsou vinni všichni. Všichni, kdo se cítí taky méněcenní a mají mindráky, které si léčí na tom nevinném dítěti.

Stálo to všechno za to? Proč nenechat dítěti svoji individualitu a nesmířit se s tím, kým doopravdy je a milovat jej bezvýhradně jako jedince? Cítíte se i vy jako černá ovce? A když ano, v jakých případech?

Kreslení tužkou

26. května 2014 v 8:30 | Alien |  Art
Moje kresby tužkou
Ahoj, myslím, že je načase, abych se s vámi podělila o nějaké své výkresy. Vybrala jsem pár výkresu jen tužkou, protože to je můj nejoblíbenější styl kreslení. Mezi těmito výkresy jsou i moje "prvotiny", které jsem kreslila v hodině chemie do sešitu 3:)


Kdyžtak mi můžete posílat vaše návrhy, co bych mohla namalovat. Jestli také kreslíte, tak mi můžete poslat odkaz na váš web :)

Co poslouchám v květenu?

25. května 2014 v 7:30
Co poslouchám za květen?
Ahoj, každý měsíc budu přidávat hudbu, co se mi zrovna líbí, nebo co je nového.
Písnička, která se mi stále honí hlavou a spoutě lidí také, se jmenuje Polety. Nehorázně rychle stoupla sledovanost na youtube. Za mě mají rozhodně palec nahoru ;) Sice to je zveřejněné už v březnu, ale tohle jsem sem musela dát.

Další, naprosto skvělá písnička je West Coast od Lana Del Ray.

Tato hudební skupina není moc známá, spíše dělají covery. Hned, když jsem je poprvé uslyšela zpívat, mi bylo jasné, že se zařadí do mých oblíbenců.
A jako posledního oblíbence za květen zde mám Kathleen od Catfish and the Bottlemen. Sice je také už z března, ale tuhle písničku jsem si oblíbila natolik, že jsem si ji musela dát na vyzvánění u telefonu ;)
Doufám, že jsem vám dala třeba pár typů, co by se vám mohlo líbit ;)
Další příspěvek už bude snad něco o malování. Zatím mi foták vypovídá službu, a nechce mi fotky pustit dál. No co se dá dělat, když technika poručí, nic, jako pouhý smrtelník nesvedu :(

25 faktů o mně :)

24. května 2014 v 13:16 | Alien |  Tagy
25 faktů o mně
1, Jmenuju se Šarlota.
2, Je mi 15 let.
3, Narodila jsem se 24. října 1998.
4, Naprosto miluju Hunger Games ( četla jsem všechny tři knihy i viděla oba filmy- jestli chcete, můžu udělat recenzi a shrnutí na všechny tři knihy).
5, Oblíbený herec- Josh Hutcherson :3
6, Oblíbená hudební skupina- The Neighbourhood, Tokio Hotel.
7, Moje nejoblíbenější roční období je zima, ale léto mám taky ráda.
8, Mám bratra, kterému je 10 let.
9, Na střední školu jsem se dostala na uměleckou školu v Jihlavě, takže budu na internátě a docela jsem nervózní. Obor- textilní výtvarnictví- Design interiéru a bytových doplňků.
10, Píšu si deník :O
11, Miluju kreslení ♥
12, Miluju chodit do školy, a docela bych tam chodila i o prázdninách, ale to ranní vstávání je fakt zabiják :D
13, Jsem naprosto ulítlá s tím, že musím mít stále všude sebou balzám na rty nebo dezinfekci na ruce.
14, Ve třetí třídě jsem si zlomila pravou nohu, když jsem s tátou lyžovala v Itálii, a na konci osmé třídy jsem si přetrhala vazy v levém koleni v tělocviku při skoku do dálky. Ale sport miluju :D
15, Většinou omdlím, když mi berou krev.
16, Nikdy jsem se neopila, nebrala drogy ani nekouřila.
17, Nemůžu usnout při světle nebo hluku. A musím mít zavřené dveře.
18, Někdy přemýšlím tím stylem, že bych mohla napsat knihu :D.
19, Nikdy jsem neviděla Titanic až do konce.
20, Jsem hrozný detailista a všechno musí být perfektní.
21, S tátou lezeme po skalách.
22, Mám rozvedené rodiče.
23, Naprosto nesnáším, když se mi někdo dívá přes rameno na monitor, do mobilu nebo na tablet. Většinou zavřu všechny složky, které mám otevřené a čekám, až dotyčnému dojde, že nechci, aby se mi díval přes rameno.
24, Většinou mi trvá asi půl hodiny nebo déle, než usnu.
25, Všechny sladkosti, které dostanu, si schovávám, ale stejně většinu z nich nejím.


Tak tohle byly fakty o mně, napište mi, jestli máte něco společného, nebo jaké jsou vaše zvláštní fakty.

Alien´s art world- něco o mém blogu :)

23. května 2014 v 16:01 | Alien |  Info

Ahoj, vítej na mém blogu :)

Toto je můj první blog. Je to něco jako "experiment". Na tomto blogu můžete časem objevit moje názory, recenze knih, Tagy, úvahy, fotky, články... Také se věnuju malování, takže jestli by jste měli zájem, tak se s vámi můžu podělit i o svá "díla".
Další článek bude něco jako TAG- 25 věcí o mně, aby jste měli přehled, kdo vlastně jsem.
Kdyžtak dejte vědět, jestli se vám můj blog líbí. :)
Tak, tohle by bylo na úvod asi vše. Tak zatím ahoj :)