Černá ovce- úvaha

27. května 2014 v 16:18 | Alienartworld |  Úvahy
Jak se vlastně stane, že je z vás černá ovce? Uděláte se černou ovcí vy sami, nebo z vás udělá černou ovcí okolí? Kde je ta hranice, kdy se černou ovcí stáváte? Černou ovcí může být vlastně kdokoliv. Je to prostě ten, kdo nezapadá, nebo nejde s davem?
Jste jiní než vaši skvělí sourozenci? Určitě si připadáte černou ovcí rodiny, možná vás tak vaši rodiče berou, jen to nedávají najevo. Nebo jste černou ovcí rodiny a rodina vám to dává pěkně "sežrat". A to je ten horší případ "černoovcovství". Hned si připadáte méněcenní, jen proto, že všichni z vaší rodiny jsou MUDr., JUDr. a mají plno dalších akademických titulů. Vy prostě toužíte dělat něco jiného a ne být dalších deset a více let "naložení" v učení, jen proto, aby byla vaše rodina spokojená.
Bohužel to tak někdy bývá a nejhorší je to od rodiny. Většinou, když vás zavrhuje i vlastní rodina, tak máte problém si najít kamarády. Cítíte, že jste něco míň. Samozřejmě to děti ve škole poznají, a uvrhají vás do toho stádia, že jste černou ovcí i ve škole. Tohle je vážně krutý případ a samozřejmě to tak nemusí být vždy. Třeba vám právě děti ve škole pomůžou, ale v této době by tohle gesto bylo vážně výjimečné a tak často se to bohužel nestává.
Vraťme se k tomu, že jste černou ovcí rodiny i ve škole. Co teď? Třeba jsou vaši rodiče chápaví a pochopí, že se cítíte jako černá ovce a třeba na vás zmírní požadavky "dokonalého dítěte". Co by to taky bylo za rodiče, kdyby jim bylo jedno, že je jejich dítě černou ovcí? Třeba rodiče ani nevědí, že se cítíte černou ovcí. V tomto případě je nejlepší komunikace.
A co když se dítě cítí tak méněcenné, že se do sebe začne uzavírat a nemá nic? Nemá kamarády a k rodičům už necítí žádnou důvěru? Je možné, že to vše může skončit sebevraždou. A ve výsledku jsou vinni všichni. Všichni, kdo se cítí taky méněcenní a mají mindráky, které si léčí na tom nevinném dítěti.

Stálo to všechno za to? Proč nenechat dítěti svoji individualitu a nesmířit se s tím, kým doopravdy je a milovat jej bezvýhradně jako jedince? Cítíte se i vy jako černá ovce? A když ano, v jakých případech?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 karlaprazakova karlaprazakova | Web | 27. května 2014 v 16:27 | Reagovat

Pěkná úvaha. Čert ví, proč máme často pocit, že nám přísluší hodnotit někoho a něčí život. Malé dítě se dá vést, ale v žádném případě lámat. Myslím si, že se nikdo nenarodí jako zlý, že v něm prostě kvůli někomu, nebo něčemu něco zlomí. A dělat z někoho černou ovci kvůli titulu je opravdu smutné.
Píšeš pěkně :-)

2 Ellnesa Ellnesa | Web | 27. května 2014 v 17:01 | Reagovat

Krásná úvaha, hezky ses rozepsala.
A mělas pravdu - ve všem.

3 Aliwien Aliwien | E-mail | Web | 27. května 2014 v 17:31 | Reagovat

Dobře napsaná úvaha. Taky jsem přispěla svou troškou do mlýna na dané téma, tentokrát mikropovídkou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama