Červen 2014

Bill Kaulitz a Pumba- Hnědá rudka

25. června 2014 v 18:13 | Alien |  Art
Zase přidávám obrázek Billa, ale tentokrát s Pumbou ♥
Fotka podle které jsem kreslila je už starší, ale je fakt cute, takže jsem to musela nakreslit :)
Vím, že to není nic extra, ale už jsem dlouho nekreslila rudkou a tohle byla jen taková oddechovka :)
Formát: A3
Typ: Portrét
Čas: Hodina a půl
Použitý materiál: Hnědá rudka

Fotka, podle které jsem kreslila.
A můj výtvor...Taky kreslíš? Pošli mi odkaz na tvůj web. Ráda se podívám ;) Mám ráda výzvy, takže mi můžete mi posílat obrázky, které bych měla nakreslit :)

Několik věcí, které chci stihnout, než zestárnu

20. června 2014 v 10:54 | Alien |  Tagy
1) Vystudovat VŠ -Architektura.
2) Žít nezávazně.
3) Mít minimálně dva pejsky- Německý Ohař a druhého si chci vzít z útulku.
4) Být úspěšná a šťastná v práci, kterou budu dělat.
5) Naučit se pořádně hrát na klavír.
6) Zůstat sama sebou.
7) Vychovat hodné dítě.
8) Potkat se s celebritou.
9) Zažít nezapomenutelný zážitek s kamarády.
10) Odletět někam pryč a tam zůstat třeba půl roku.
11) Prodat svůj obraz.
12) Plavat s delfíníma.
13) Udělat něco, po čem si mě budou lidé i po mé smrti pamatovat.
14) Žít aktivní život.

Co chcete stihnout vy, než zestárnete? :)

Hlasy v tvé hlavě-Zkusíš to?

17. června 2014 v 18:11 | Alien |  Úvahy
Hlas 1:"No tak, jen to zkus, přece nechceš, aby si všichni mysleli, že jsi jen nudná šprtka."
Hlas 2: "Zbláznila ses? Ihned odsud vypadni! To mezi ně chceš zapadnout jen díky alkoholu a drogám?"
Hlas 1: " Ale prd, jen to zkus… jednou, co by se mohlo stát. Budeš se cítit skvěle! Vidíš, všichni ostatní to dělají taky. Přece si se chtěla s nimi kamarádit. Díky tomuhle skvěle zapadneš. Budeš jedna z nich. Copak chceš napořád zůstat bez kamarádů?"
Hlas 2: " Proč zrovna takový kamarádi? Vždyť přece sama víš, co udělali drogy s tvojí první láskou. Zemřel. Achjo, že tebe vždy přitahuje jen to špatné. Ty jsi úplně něco jiného než oni. Nepatříš sem. Nejsi jako oni, oni jsou na dně a tebe stahují taky. Copak to nevidíš. Jen z tebe tahají prachy na to svinstvo! Už se probuď. Co tvoje vysněná práce a rodina?"
Já: "Nech mě i moje kamarády! Patřím mezi ně. Mají mě rádi. On by si to přál. Byli to i jeho kamarádi. Bez něj už nejsem nic! "
***
Hlas 1: "To je ono. Vidíš to? Je to, jako by byl s tebou. Je to super pocit co? Já ti to říkal."
Hlas 2: "Zde už pro mě není místo. Jsi ztracená. V téhle partě jste se přece potkali. Co si myslíš, že čeká tebe?"
***

Po pár měsících dívka, závislá na drogách, zemřela. Stejně jako on. Nyní jsou spolu v drogovém zapomnění. Už nikdy nebudou mít rodinu, vysněnou práci a velký rodinný dům s bazénem, jak si to plánovali. Proč? Jen chtěli zapadnout…
Kresba suchým pastelem- Bill Kaulitz

11. června 2014 v 19:53 | Alien |  Art
Po delší době přidávám další kresbu. Na obrázku je Bill Kaulitz, můj idol už od třetí třídy :3. Poslední dobou nebyl pořádně čas na malování a věnování se blogu. Už se blíží prázdniny, tak se to zlepší :)
Formát: A4
Typ: Kresba postavy
Čas: Asi hodinu a čtvrt
Použitý materiál: Suché pastely- TOISON D´OR KOH-I-NOR
Obrázek, podle kterého jsem malovala

Jako vždy začít s nákresem...

Pokračujeme vymalováním...

Už stačí dodělat jen pozadí...

A to by bylo vše, nijak složité to nebylo. Jestli máte nějaké otázky, tak zanechte komentář pod článkem :)

Anorexie- Fenomén dnešní doby? Úvaha

2. června 2014 v 19:41 | Alien |  Úvahy
Varování: Tímto článkem nechci nikoho urazit ani pohoršit. Vaše tělo je vaše a jak se o něj staráte je jen váš zájem.

Rozhodla jsem se to sem dát, aby to třeba někomu "pomohlo" při nějaké slohovce nebo tak. Já osobně jsem to napsala do slohovky a dostala jsem za jedna, a učitelka říkala, že bych to mohla použít i u maturity. Takže jestli tento článek někomu "pomůže", budu jen ráda :)

Na začátek bych chtěla napsat, že nevím, jak se dotyčný cítí, jak vidí svoje tělo a svět obecně. Hodně jsem o těchto psychických poruchách slyšela a třeba by vás mohl můj názor zajímat.
Co mě vůbec přivedlo k tomuto tématu? Všude kolem nás se řeší jen vzhled a jestli chcete být úspěšní, tak musíte zapadat do vzhledových požadavků moderní doby. Asi před týdnem jsem četla blog jedné krásné a sebevědomé dívky, která je 166 cm vysoká a váží 53 kg. Z nějakého nepochopitelného důvodu se rozhodla, že si splní svůj sen "dokonalého" těla-45 kg. V porovnání s její výškou by mohla mít anorexii. Denně přidává příspěvky, jak se tři hodiny dřela v posilovně, protože snědla půlku rohlíku se šunkou! Tato dívka už trpí mentální anorexií a třeba o tom ani neví. V tu chvíli jsem si říkala, proč to vlastně dělá? Proč si chce ničit své tělo? Proč to píše na blog? Aby "inspirovala" i další náctileté dívky? A proto jsem sepsala tuto úvahu, abych si třeba jen trošku odpověděla.
Mentální anorexie obvykle začíná nevinně tím, že chce dotyčný vypadat lépe a zhubnout třeba jen "pár" kilo. Někomu se to podaří a jen si svou váhu udržuje, jenže spoustě lidí se líbí, že hubne, a tak dál pokračují, až z nich jsou anorektici. Nejčastěji touto nemocí trpí náctileté dívky, někdy i chlapci, kteří si nejsou sebou jistí. Třeba k nim okolí není zrovna spravedlivé, a oni se necítí ve svém těle zrovna příjemně.
Co nebo kdo vlastně odstartoval to, že chtějí hezké a sebevědomé dívky vypadat jako vyhublé tyčky? Možná to vše začal modní průmysl v 60. letech, kdy se modelka Twiggy se svým extrémně štíhlým pasem dostala na špičku modního odvětví. Kdo by nechtěl mít pas jako Twiggy? V posledních letech se ale návrháři vzpamatovali a dokonce začaly být "moderní" ženy s velikostí L a více. Myslím, že tohle přidalo spoustě žen sebevědomí, avšak si nemyslím, že by zrovna tento další extrém byl zrovna zdravý.
Někdy si říkám, že moje tělo není zrovna dokonalé a něco bych s tím měla dělat. Ale čí tělo je dokonalé? Kde je ta hranice, kde toto tělo je krásné a toto už ne? Samozřejmě má každý jiný vkus. Klukům se líbí křivky a většina holek by chtěla mít štíhlý pas.
Vratme se ale na začátek. Řekněme, že náctiletou dívku s průměrnou postavou slovně napadne její spolužák, že je moc tlustá. Co to s tou holkou udělá? Bude se svým tělem nespokojená a její sebevědomí bude ta tam. Něco uvnitř ji nutí přemýšlet, jestli má její spolužák pravdu. Druhý den dívka, která měla vždy svačinu, ji nemá. Naprosto ignoruje jídlo. Tak to jde den za dnem, až jí lezou všechny kosti, dopadá do depresí a omdlívá na každém kroku. Už nemá sílu se hýbat. Z krásné a sebevědomé dívky už není nic. Jen dívka na kapačkách v nemocnici. V málo případech tohle dívky probudí ze snění, že být vyhublá na kost je krásné a vrátí se zpět ke svým přísným dietám, někdy i k pojídání vaty a následného vyvržení zpět. Její tělo potřebuje jídlo a jestli ho nedostane, dojde k častému omdlívání, zástavě menstruace, padání vlasů, deprese, špatné pleti… Jestli dívka nevyhledá odbornou pomoc, může i zemřít.

Stojí toto všechno za to? Mít krásné tělo neznamená na kost vyhublé, jak vám to dennodenně servírují modní časopisy a televize. Pár takových anorektiček znám, už nejsou jako byly. Stranní se společnosti a bojí se jíst před ostatními. Všechno v jejich životě se točí jen kolem jídla a následného vyvržení nebo extrémního sportování. Jak se vám líbí těla anorektiček? Také řešíte dennodenně svojí váhu a jídlo? Jestli ano, měli byste vyhledat odbornou pomoc dříve, než vás to úplně pohltí.